19 Ekim 2010 Salı

Bir Yol Hikayesi: Bolkarlar

Bir kaç hafta önce kar yağmıştı Bolkarlar'a, görüntülemeye karar verdik Karagöl'ü haftasonu. Sabah biraraya geldiğimizde yol bizi nereye götürecek acaba diye düşünmeden de edemedim. Biliyordum ki patika bir yol ya da uzakta hiç gitmediğimiz bir yerleşim gördüğümüzde "acaba bu yol nereye gider" sorusuyla başlayan keşfetme isteği bizi oraya götürecekti. Ve yine öyle oldu. Otoyoldan Ali Hoca'ya gitmeyi düşünürken işte o soru gelmişti, "o köyü biliyor musunuz, hiç gittiniz mi"


Otoyol şantiyesi içinden başka bir yöne gidiyorduk artık. Toraman Köyü'nü geçtikten sonra küçük molamızda ilk eşiğimiz 1400 metredeyiz. Yolun büyüsü başlamıştı artık...Gedelli köyündeyiz, dağın eteğindeki köy heyelan nedeniyle boşaltılmaya başlanmış; eski ve yeni köyleri birlikte görünüyor


Beş yaşındaki bu kızı ilk gördüğümde down sendromu düşünmüştüm. Göz renkleri birbirinden farklı olduğu için emin olamadım.


Anne ve Oğlu


Yalnız Kadın


Kuşburnu Reçeli


Un Eleyen KadınGedelli İlköğretim Okulu

Yollar ve Kadın


Köyden ayrılıyoruz, sonraki durağımız çakıt orman girişinde bekçilerle karşılaştık, çaydan sonra sırasıyla Çifteköy ve Çanakçı köyleri. Bu köylerde durmuyoruz.
Karagöl'e giderken çay molası verdiğimiz Maden Köyü'ndeyiz Bir Çoban, Beş Köpek


Karagöl/Bolkarlar
Bolkarlar

1 yorum: